Informator miechowski
inne:  Galeria Małopolski Szlak Bożogrobców Gazeta
Sobota, 8 sierpnia
imieniny:
Izy, Rajmunda, Seweryna
Brama przy ul. Pilsudskiego 8
Publikacje
25 września 2012
Zaproszenie do GrzymałowaMarta i Ireneusz Trybulcowie, Fundacja Nomina Rosae oraz Zarząd Powiatu Miechowskiego zapraszają w niedzielę 30 września 2012 o godz. 18.00 do Grzymałowa („Dwór w Jabłoniowym Sadzie”) na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu NOCE I DNIE ZIEMI MIECHOWSKIEJ. Nosi ono tytuł: „KALINA WIELKA NA STAREJ FOTOGRAFII I WE WSPOMNIENIACH”.


Zaproszenie do Grzymałowa - treść
W programie pokaz archiwalnych fotografii ze zbiorów rodziny Dąmbskich (projekcja z rzutnika), na którym można będzie obejrzeć zdjęcia Kaliny Wielkiej z początku XX w., ukazujące nie tylko stary, nie istniejący dziś dwór i jego obejście, ale także samą wioskę z tamtych lat. Archiwalne, XIX-wieczne fotografie rodziny Dąmbskich pozwolą widzom poznać przodków tej rodziny, poczynając od ich kalińskiego protoplasty, Jana Dąmbskiego, który nabył w 1850 r. ten majątek.
W uzupełnieniu, fragmenty tekstów wspomnieniowych Amelii Dąmbskiej-Duninowej, córki ostatniego właściciela kalińskiego majątku oraz Tomasza Dąmbskiego (jej dziadka), a także wyjątki z pamiętników Kazimierza Girtlera dotyczące Kaliny, przeczyta aktor Teatru Ludowego, KRZYSZTOF GÓRECKI.
W programie znajdzie się także muzyka z przełomu XIX i XX wieku w wykonaniu harfistki ELŻBIETY BAKLARZ i skrzypka MACIEJA LULKA.
Organizacja i kierownictwo artystyczne: MARTA i IRENEUSZ TRYBULCOWIE Współorganizacja: Fundacja Nomina Rosae, Zarząd Powiatu Miechowskiego Patronat honorowy: MARIAN GAMRAT – Starosta Powiatu Miechowskiego Patronat medialny: Radio Kraków Małopolska, Dziennik Polski, Gazeta Miechowska, Wieści Miechowskie, Głos Miechowski, Informator Miechowski, TVP Kraków
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Celem cyklu kulturalnego pn. „NOCE i DNIE” ZIEMI MIECHOWSKIEJ jest zwrócenie uwagi na nieznane dziedzictwo kulturalno-historyczne Ziemi Miechowskiej, a także wyrównywanie różnic w dostępie do kultury w tym powiecie, poprzez stworzenie ciekawej oferty na terenie wiejskim.
W koncertach dotychczas brali udział aktorzy – JERZY TRELA, EDWARD LUBASZENKO, KRZYSZTOF GLOBISZ, KRZYSZTOF GÓRECKI, SŁAWOMIR SOŚNIERZ, JERZY ZELNIK oraz muzycy – zespół CAMERATA CRACOVIA, KRAKOWSKI KWARTET GITAROWY, zespół A.QUARTET, tenor – WITOLD WRONA, pianistka – RENATA ŻEŁOBOWSKA, wokalistka AGNIESZKA RÖSNERÓWNA i pianista EDWARD ZAWILIŃSKI z kabaretu „Loch Camelot”, harfistka ELŻBIETA BAKLARZ, aktorka-wokalistka AGATA KLIMCZAK, oraz ukraińscy bandurzyści IRYNA i DMYTRO HUBJAKOWIE.
backpowrót by Włodzimierz Barczyński
Temat oraz komentarz
Autor oraz opcje
more Dodaj nowy komentarz Nie ponosimy odpowiedzialności, za treść wiadomości umieszczanych przez użytkowników.
2000-2002© Copyright by Studio Reklamy s.c. » o serwisie | » o autorach | » licencja serwisu | » reklama u nas